Çene Cerrahisi

Çene Cerrahisi, çene yapısında ileri derecede bozukluk olan bireylerde çiğneme, konuşma ve estetik görünümün tedavi edilmesi için ortodonti ve çene cerrahisi uzmanlarının birlikte yönettikleri bir tedavidir.

Çene cerrahisi tedavisine genellikle, alt ya da üst çenenin ileride veya geri olması durumlarında, alt ve üst çenenin yerleşiminin asimetrik olması durumunda başvurulmaktadır. Çene yapınızda bahsedilen rahatsızlıklar mevcutsa uzman hekimlere başvurarak çene cerrahisi tedavisi için yardım alabilirsiniz.

Çene Cerrahisi Tedavisi ilk olarak hastaların tomografi ve röntgeni çekilir. Daha sonra elde edilen görüntülere göre tedavi süreci ve aşamaları tasarlanır. Planlamalar oluşturulduktan sonra uzman hekimler hastaya tedavi süreci hakkında bilgi verirler. Hasta bilgilendirildikten sonra aklına takılan ve endişe ettiği durumlar hakkında açıklama yapılarak tedavi sürecine başlanır.

Çene Cerrahisi tedavisinde ortalama olarak 1 ila 2 yıl arasında sürecek bir ortodonti tedavisi uygulanır. Çenedeki problemlerin tedavi edilmesinden önce dişlerin kapanışlarını ve dizilimlerinin düzeltilmesi gerekmektedir. Bunun için ilk olarak diş teli tedavi süreci gerçekleşir. Diş teli tedavi süreci tamamlandıktan sonra çene yapısının tedavi edilmesi işlemine geçilir

https://www.dentalcorner.com.tr/wp-content/uploads/2022/12/ic1.jpg